O NÁS

   Naše chovatelská stanice Z BRUNFÚSU byla založena v roce 1973 panem Jindřichem Pallou, myslivcem, který vychovával pracovní psy. A od této chvíle, se začíná odvíjet i náš příběh.

   Alma z Brunfúsu byla fena českého fouska, kterou k nám  domů  přivedl  můj tatínek - myslivec, hajný  a revírník. Tátovi vděčím za lásku k přírodě. Byla jsem s ním v lese skoro pořád. Tatínek Almu vycvičil. Byla úžasná. Vyrůstala jsem s ní od narození. Byla můj nejlepší přítel. Od ní pramení má láska k českým fouskům a k loveckým psům vůbec.

   Další členkou naší rodiny byla opět fena českého fouska, Alka ze Sluňáku. Začali jsme jí také říkat Alma, jak jinak. K sobě v kotci měla parťačku - čistokrevnou vesnickou fenku Poly.

Bohužel vše jednou končí i život nejlepších psích kamarádů.

Dalšího psa jsme mnoho let neměli. Přece jen výchova loveckého psa chce čas.

   V roce 2016 jsem začala přemýšlet nad tím, že bychom si mohli pořídit štěně. Rok jsem přemýšlela nad plemenem. Chtěla jsem českého fouska, další Almu, ale nakonec vše dopadlo trošku jinak. Je to dlouhý příběh. Možná to byl osud. Každopádně Almu mám. Jen je to maďarský ohař.

   Alma Royal Splendour - Ali je první pes, fenka, kterou mám já sama od štěněte, a se kterou jsem prošla všechny radosti a strasti nejen loveckého výcviku. Učily jsme se spolu za pochodu. Učily jsme se od sebe navzájem a stále se učíme. Je nedílnou součástí mojí rodiny.

   V roce 2020 se Ali stala chovnou fenou a já začala uvažovat nad vlastní chovatelskou stanicí. Byla jsem proto moc ráda, když se mi naskytla možnost převzít po panu Pallovi tu jeho.

   S hrdostí můžu jen říci, že mám chovatelskou stanici Z Brunfúsu, z níž pochází moje první a nejlepší kamarádka z dětských let - Alma z Brunfúsu.